26.04.2022

Eesti piimafarmide külastused Alta Genetics esindaja Lorin Gramsiga

Hiljuti võõrustasime Alta Genetics Inc. rahvusvaheliste premier-klientide mentorit Lorin Gramsi, kellega külastasime  Alta COW WATCH lehmade jälgimissüsteemi kasutavaid farme.

Kolmepäevase külastuse jooksul käisime Lorin Gramsiga Eesti farmides kaemas, kuidas Alta COW WATCH nutiandurid meie lehmadel silma peal hoiavad. Lisaks uurisime, millele võiksime farmide kasumlikumaks majandamiseks rohkem tähelepanu pöörata.

Farme külastades rõhutas Grams täpsete andmete kogumise ja analüüsimise olulisust. Kvaliteetsed andmed võimaldavad teha teadmistepõhiseid otsuseid, mis vähendavad ennetatavaid kulusid ja tõhustavad farmi tööd.

Eestis on ACW lehmade jälgimissüsteem kasutusel juba 9 farmis

Farmivisiitidel jäid eesmärkide saavutamiseks ja kasumlikkuse tõstmiseks kõlama 4 peamist mõtet: 

  • Lehm vajab tootmispotentsiaali realiseerimiseks head lamamisaset ja värsket õhku.
  • Tervete, tugevate ja hea juurdekasvuga vasikate kasvatamiseks on oluline intensiivsem söötmine ja värske õhk.
  • Teeme liialt palju tegevusi lehmadega gruppides. Liigsed tegevused hõivavad tööjõudu ja põhjustavad loomadele ebavajalikku stressi. Tegevuste vähendamiseks tasub enne hoolikalt läbi mõelda, kas need on vajalikud.
  • Suurepärane andmehaldus toetab farmi kasumlikku majandamist. Täpsed, ajakohased ja hästi analüüsitud andmed võimaldavad langetada farmi jaoks õigeid otsuseid.

Smart Farmi tiim Lorin Gramsiga uudistamas ACW nutianduritega jälgitava karja noorimaid liikmeid.

 

Alta COW WATCH nutiandurid jälgivad 24/7 lehma söömust, aktiivsust, mäletsemist ja inaktiivsust ning annavad farmile kogu vajaliku info, et tegeleda õigel ajal looma sigivuse, tervise ja heaoluga. Süsteem koostab põhjaliku ülevaate nii iga lehma kui loomagrupi kohta ja aitab teha karja jaoks kõige optimaalsemaid otsuseid.

 Alta COW WATCH jälgimissüsteemi kohta saad lähemalt lugeda SIIT.

Võta meiega ühendust
*
*
*

Veendu, et sisestatud kontaktandmed on õiged!