27.07.2020

Lehmakrats teeb Sinu loomad õnnelikuks

Miks sügamine lehmadele oluline on?

Lehmadele on karvastiku puhastamine nende bioloogia seisukohast oluline tegevus. Kõige ilmsem tähtsus seisneb parasiitide eemaldamisel looma karvadelt ja nahalt.

Siiski ei ole sügamine ja karvkatte puhastamine loomadele olulised vaid hügieeni seisukohast, sest lehmade jaoks on karvastiku hooldamine ka sotsiaalne tegevus. See aitab tugevdada loomade omavahelist sidet karjas ja vähendada dominantsete loomade agressiivsust karja hierarhias madalamal seisvate lehmade suhtes.Samuti on karvastiku hooldamine ja sügamine tegevused, mis aitavad loomadel hakkama saada stressiga.

Lautades kasutatakse mitut tüüpi harjasid, mis erinevad ehituse, energiatarbe ja ka hinna poolest:

  • Statsionaarsed harjad
  • Pöörlevad harjad
  • Kiikuvad harjad

Lehmakrats

Bioret Agri on keskkonnahoidu väärtustav pereettevõte Prantsusmaal, kes pakub teaduspõhiseid tõhusaid lahendusi lehmade heaolu parandamiseks. Lehmakrats on mõeldud lehmade loomuliku hõõrumis- ja sügamisvajaduse rahuldamiseks. Kummist nagadega pind ennetab vigastusi, mis võivad tekkida betoonist ja teravate metallist piirete vastu hõõrumisel. Krats parandab loomade üldist tervist, mugavust ja heaolu, stimuleerides vereringet ja aidates looma puhastada.

Installatsiooni on võimalik teostada igas ruumis väga lihtsalt, ilma suuremaid muudatusi tegemata. Lehmakrats on hooldusvaba ega vaja elektrit ning on valmistatud vastupidavast naturaalsest ümbertöötlemata kummist, mis on tugevdatud riidega (polüester).

 

 

 

   Foto: Hooldustehnik Meelis paigaldab Eesti esimest lehmakratsi Teedla Mõisa farmi