07.04.2022

Tipptoodangu pull AltaGOPRO purustab rekordeid

Detsembri geneetiliste hindamiste järel heidame pilgu Holsteini tõu TOP 100 TPI pingeritta.

Tütarde järgi hinnatud pullide nimekirjas leiame 7. kohalt Alta Genetics pulli AltaGOPRO (Helix x Montross), kelle järglased on juba sirgumas ka Eesti farmides. Kõrge asukoht nimekirjas on teinud pulli aretusmaterjali äärmiselt ihaldatuks ja seetõttu ka raskesti kättesaadavaks.

Kiigates AltaGOPRO pullikaardile, näeme, milles seisneb pulli edu. Tema piimatoodangu näitaja on ülikõrge: +2926 naela ehk 1327 kg.

USAs on AltaGOPRO pullil hinnatud 331 tütre toodangut, nende 305 päeva keskmine piimatoodang on muljetavaldav 32 634 naela ehk 14 800 kg. 

 Suure toodangu kõrval tasub välja tuua ka pulli tütarde väga head tüübi ja udara koondindeksid. Tuleb aga märkida, et sissepoole nisade tõttu ei sobi tütred robotlüpsi farmidesse.

Interbulli hindamistulemustes on AltaGOPRO SPAVi pingereas 2. kohal. Piimatoodangu näitajate poolest (+2725 kg) hoiab AltaGOPRO Interbulli hindamistulemustes kõige väärikamat ehk esikohta.

Eestis on AltaGOPRO aretusmaterjali kasutanud 4 farmi ja kokku on pullil siin juba 83 järglast. See arv on lähiajal ka suurenemas. Laudas tunneb nii mõnegi tema tütre ära isale sarnase värvuse järgi – must keha ja valged jalad.

 

Mõned AltaGOPRO järglased Eestis

1 kuu vanune vasikas Kohala SF-is

AltaGOPRO valiti Kohala SF aretusplaani oma tugevate aretusnäitajate, kõrge TPI ja toodangunäitajate poolest. Vasikal on väga kõrge põlvnemisindeks: 145.

Vasikas Kure Mõis OÜ-s

Vasikas Kure Mõis OÜ-s

Jääme huviga ootama AltaGOPRO tütarde toodangu tulemusi Eestis! 

Võta meiega ühendust