24.01.2022

Intervjuu Kohala PM OÜ-s: "Mida teised võivad märkamata jätta, Alta Cow Watch ei jäta!"

Kohala PM OÜ-s on Alta Cow Watch jälgimissüsteem tänaseks kasutusel olnud 3 aastat. Pool aastat varem soetati Dairy Comp 305. Alta Cow Watch’i andurid jälgivad indlust, mäletsemist ja söömust kõigil Kohala loomadel. Loomakasvatusjuht Jarmo Leht räägib sellest, kuidas tema Alta Cow Watch’i tulekust kasu on lõiganud ja mida oluliseks peab.

Alta Cow Watch on hõlpsustanud meie igapäevaelu, andes meile lisasilmapaari lauta, mis aitab meil poegimisjärgselt hinnata loomade olukorda, leida kiiresti probleeme ja vigu. Kõige suuremad probleemid laudas ongi just öiste indluste avastamisega, mille tänaseks on Alta Cow Watch meil väga edukalt ära lahendanud. Näeb kohe ära, millistel loomadel on öö jooksul probleemid tekkinud ja kellel söömus langenud. See võimaldab veterinaaril koheselt nende loomadega tegeleda. Me ei oota seda infot teistelt inimestelt, vaid saame selle kiiresti programmist. Eriti tähtis on see poegimistega, kui võivad tekkida ketoosid või muud probleemid. Alta Cow Watch'iga saab jälgida ka gruppide söömust, mis näitavad ratsiooni vahetustel ära, kas on tekkinud mingid probleemid, kas sööta on korralikult ette lükatud.

Enne Alta Cow Watch’i kasutuselevõttu tegime rutiinset poegimisjärgset kontrolli ja mõõtmisi iga nädal kaks korda. Tänaseks on need protseduurid jäänud ära, sest kõik probleemid on kohe Alta Cow Watch'is näha.

Loomakasvatusjuht peab väga oluliseks indluse avastamise kiirust: “Üks hetk kui inimene näeb, võib loom olla innelnud juba 6 tundi.” Teine oluline asi on südamerahu: “Saad iga kell enda telefonist vaadata, et su loomadega on kõik korras. Kui oled kuskil kaugemal ja veterinaarile on vaja anda infot või ta välja kutsuda, sa tead vaadata, millise loomaga milline probleem ja millal probleem on tekkinud. Millal ta on indlema hakanud. Sa saad seda edastada. Sa ei pea selleks laudas olema."

Alta Cow Watch'i vastupidavusest

Meil on 6 andurit ära kadunud nende aastate jooksul. Tänaseks on kõik välja tulnud. Need tulid välja sõnnikupumplast ja tänaseks on need loomade kaelas tagasi.

Kolme aasta jooksul pole meil süsteemiga kordagi probleeme olnud. Alta Cow Watchi kõige suurem pluss ongi see, et see on lisasilmad laudas. Mida teised võivad märkamata jätta, tema ei jäta.

Võta meiega ühendust