12.05.2021

Lutidesosüsteemiga Alma Pro paigaldus Rahinge farmis

Tartu Agro Rahinge Farm soetas oma esimese Urbani amme Alma-U40 juba enam kui 10 aasta tagasi. Tehnika areneb ja nii ka Urbani seadmed.

Juba viimased viis aastat on olnud piimafarmidel võimalus Urbani tootevalikust tellida ka lutidesosüsteemiga jootmiskohti.

Lüpsiloomade arv Rahinge farmis on tõusuteel, mis tähendab seda, et suureneb ka vasikate arv, keda ammega joota. Kümneaastane praktika Urbaniga on andnud 100% kindluse, et farmis jätkatakse vaid Urbani ammedega. Nii sündiski otsus soetada uus kahe lutidesosüsteemiga Alma Pro.

 • Lutidesosüsteem välistab nakkuste levimise ühelt vasikalt teisele.

Urbani lutidesosüsteemi on lihtne reguleerida. Smart Farmi projektijuht Sven Saal soovitab seadistada luti desinfitseerimise iga vasika järel.

 • Roostevabast terasest soojendusega piimamikser tagab ka külmas laudas õige piimajoogi temperatuuri ja segamise.
   
 • Voolikutesse seisma jäänud piim liigub mööda ringvooluvoolikuid tagasi söödamikserisse taassoojendamisele, tagades sooja piima ka järgmisele vasikale.
   
 • Seade loeb kõiki kiipe, sh ka Eestis kasutatavaid kiibiga kõrvanumbreid.
   
 • Automaatne puhastamine puhastusainetega (vaheldumisi happeline/aluseline).

Masinaid saab vajadusel täiustada ravimidosaatoritega, suurendada pulbrimahuti mahutavust ning täiendada kahe erineva pulbri jootmisvõimalusele.

Kauemgi kui Urban, on Rahinge farmi edu aluseks olnud ka Sprayfo piimapulbrid. Urban ja Sprayfo moodustavad täiusliku koosluse – kuna Alma Pro joodab kuni nelja vasikat korraga, on piimapulbri kiire ja täielik lahustuvus äärmiselt oluline.

Lisaks suurepärasele lahustuvusele ja väga heale biosaadavusele on Sprayfo piimapulbrid tuntud ka selle poolest, et piimajook ei kleepu amme torustiku seintele.

Kuidas on see võimalik? Sprayfo piimapulbri puhul on imepisikesed homogeniseeritud rasvakuulikesed kaetud valgukapsliga. Kapseldatud rasv võimaldab vältida rasva kokkupuudet torustikuga, hoides süsteemi puhtana. Rasvaosakeste homogeniseerimisprotsess muudab Sprayfo piimapulbrid vasikale väga hästi omastatavaks.

Kõlab kui plaan? Soovitame soojalt!