28.06.2021

Täht Holsteini aretuses – AltaTOPSHOT

Eestis 2017. aastast kasutusel olnud AltaTOPSHOT sündis 2015. aasta oktoobris Bomazi perefarmis Wisconsinis. Tulevane legend TOPSHOT liitus väärika nimekirjaga: veel on sellest farmist tulnud koostöös Altaga mitmeid häid seemenduspulle nagu AltaUPSHOT, AltaMEGLO, AltaPURITY, AltaMONSON, AltaXRAY, AltaBLOOMBERG ja AltaMACBOOK. 

AltaTOPSHOT oli genoomhindamiste tulemusel TPI edetabelites väga kõrgel kohal, püsides enamasti esiviies. Kolm aastat hiljem, 2019. aasta augustis, said tema tütred toodangule esimesed hindamise tulemused. Sama aasta detsembris said nad ka tüübihindamise esimesed tulemused – nende põhjal tõusis AltaTOPSHOT Ameerika Ühendriikide paremusjärjestuses tütarde järgi hinnatud pullide seas teisele kohale. Ühtlasi on AltaTOPSHOT oma isa, COGENT SUPERSHOTi, parim poeg – seda mõlemas nimekirjas, nii NM $ kui TPI indeksite järgi.

AltaTOPSHOT on oma isaga väga sarnane: mõlemale on ühisteks joonteks hindamistulemustena suur piimatoodangu näitaja, kõrge tootlik iga ja hea tiinusmäär.

AltaTOPSHOTi ema BOMAZ FRIDO 6185 on AltaEMBASSY tütar. BOMAZ FRIDO 6185 sugupuule on omane piima suur komponentide sisaldus ja pikaealisus. Kolmandal laktatsioonil tootis ta 305 päeva jooksul 19 700 kg piima, milles oli 4,0% rasva ja 3,1% valku. Lisaks sellele on AltaTOPSHOT oma mõlemalt vanemalt pärinud BB kapa kaseiini ja A2A2 beeta kaseiini.

TOPSHOTi tütardele on iseloomulik tüübi hea tasakaal piimavormi ja tugevuse vahel, samuti hea nisade asetus ja pikkus. Tänu väga headele tervisetunnustele on AltaTOPSHOTil suur potentsiaal toota 4-sündmuse lehmi.

Kuna AltaTOPSHOT on juba pikemat aega püsinud edetabelites kõrgetel kohtadel, on teda laialdaselt kasutatud nii pulliisana kui pulliemade isana. Tema poegadest on meil kasutusel olnud AltaZAREK, AltaTORRENT, AltaCABOT, AltaGILMORE, AltaPINETTA ja AltaBIGBOY. Genoomhindamiste edetabelis on väga kõrgel kohal AltaTOPSHOTi tütrepoeg AltaZAZZLE, kelle järglasi loodame tulevikus ka Eestis kasutada.

Hetkel on AltaTOPSHOTil Eestis lüpsmas 125 tütart, kellest 24 on lõpetanud esimese laktatsiooni. Keskmine piimatoodang on neil 10 942 kg.

Vaata TOPSHOTi profiili siit

 

Võta meiega ühendust